GREENROOF OÜyes

Eesti English Русский
Menüü
Otsi

Tooted

  • Puitsindel mõõtudega: laius 100 mm, pikkus 600 mm 
Toote ruutmeetri hinnad:
  • Kahekihiline sindelkatus ilma paigalduseta: 
  • Kolmekihiline sindelkatus ilma paigalduseta: 17 eurot m2

(hinnale lisandub käibemaks 20%)


Tootespetsifikastioon:
 
Puuliik: kuusk, mänd, siberi lehis
Sindli paksus: paksemast servast 15 mm ja õhemast servast 5 mm
Sindli laius: 100 mm
Sindli pikkus: 600 mm
Pakend kimbus: 80 tk kimbus
Pakend alusel: 40 kimpu ( 3200 tk)
 
 
Joonised:
 
 
1. Sindel

  devil

 
 
 
 
 
 
 
2. Roovitus ja katusesindli paigaldus
 
 
 
2. Kalasaba kujuline paigladus
                                              

 
Puitkatuse eelisteks on:
Tervislikkus, kergus, suhteline pikaealisus kärg- ja plekk-katusega võrreldes (immutatud ja korralikult paigaldatud katus peab vastu kuni 70 aastat). Võimalik on paigaldada keerulise kujuga katustele, kusjuures väikese materjali kaoga.
 
 
Puidust katusesindli iseloomustus:
Katusesindlit hinnatakse puidust katusekatte materjalidest kõige rohkem. Katusesindlid on saetud kindla kujuga, nad paistavad katusel nägusad. Sindelkatust võib paigaldada kõigile katustele, mille kalle uletab 30 kraadi, eelkõige sobib puidust katusekate loomulikult vanadele või renoveeritud hoonetele, kus on varemgi puidust katus olnud. Sindelkatus sobib muidugi ka täiesti uutele hoonetele, puit on looduslik ja väga ilus ehitusmaterjal.
Sindel on kiilukujulise põiki lõikega lauake, laiemas servas soonega. Sindli pikkus on 50-70 cm, laius 7- 12 cm, soonega serva paksus 15 mm, õhemas servas, mis läheb eelmise sindli soonde, on paksus 5 mm. Sindelkatuse tegemisel naelutatakse räästaservale uks rida sindleid, mille pikkus on veidi suurem kui uks kolmandik normaalsest sindlist. Teine rida naelutatakse 2/3 pikkustest ja kolmas rida täispikkustest sindlitest.
Niiskuse soontesse kogunemise vältimiseks on soovitatav naelutada sindlid 45kraadise nurga all (kalasabamustriga). Selline katus on tunduvalt nägusam ja pikema eaga.
Puitkatused on väga loodussõbralikud ja hinnatud juba vanast ajast.
 
Sindelkatuse hooldus:
Katus tuleb hoida puhtana, eemalda sinna kogunenud praht ja katuse kuivamist takistav samblik. Hoidu katusepinna vigastamisest. Katusealune peaks olema hästi tuulutatud. Puidust katusekatte suurim vaenlane on päike, mis kuivatab niiskunud puidu liiga kiiresti ja põhjustab puidurakkude rebenemist. Ajapikku kasvavad rebendid silmaga nähtavateks pragudeks.
Traditsiooniliselt on puitkatust kaitstud liigse kuivamise ja ka sambliku tekke eest puutõrvaga. Soovitatav oleks katust tõrvata iga nelja kuni viie aasta tagant. Tõrva hulka võib segada ka linaõli (vahekorras 2/3 linaõli ja 1/3 tõrva). Nn heleda männitõrva (10%) sisse on võimalik segada ka värvimulda. Enne tõrvama asumist peab katus olema täiesti kuiv. Parim aeg katuse tõrvamiseks on varasuvi. Liiga palava ilmaga ei imendu tõrv puusse vaid voolab alla.
Kui ehitatakse täiesti uut sindelkatust, on õige puit törvata enne katusele asetamist (kasta kuuma tõrva sisse  u. 70-80 kraadi, nõrutada ja kuivatada). Arvestatava kattekihi saavutamiseks tuleb katusele kinnitatud varske puit veel 3 V 4 korda üle tõrvata (tõrva temperatuur võiks olla 40 - 50 kraadi)

 
 
 

 

Koduleht Elitec'st